Indywidualna lekcja jogi – idealne rozwiązanie na czas pandemii

kobieta joga

Regularne praktykowanie jogi to szereg korzyści zarówno dla Twojego ciała, jak i umysłu. Jest to doskonały sposób na zwiększenie siły, równowagi, elastyczności, odporności organizmu, poprawę postawy ciała, a także zredukowanie stresu, niepokoju i wyciszenie. Jogę tak naprawdę może ćwiczyć każdy w wielu miejscach i o każdej porze. Wiele osób wybiera zajęcia grupowe, jednak te w okresie pandemii niestety nie mogły się odbywać w standardowej formie. Część osób zdecydowało się na treningi online, ale dobrym rozwiązaniem dla wielu osób (nie tylko w czasie pandemii) są indywidualne lekcje jogi.

Dlaczego warto zdecydować się na indywidualne lekcje jogi?

Indywidualne lekcje jogi to doskonały sposób na rozpoczęcie lub kontynuowanie ćwiczeń w czasie pandemii, gdy nie można uczestniczyć w zajęciach grupowych jak dotychczas. Pamiętaj, że aby w pełni docenić i cieszyć się efektami, konieczne jest systematyczne ich wykonywanie. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że z wielu dotychczasowych aktywności musieliśmy zrezygnować. Zapewne nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jak długo jeszcze będziemy musieli zmierzyć się z różnorodnymi restrykcjami. Dlatego warto znaleźć sposób, aby pomimo “pandemicznych” przeciwności zadbać o swoje ciało i umysł. Jedną z dogodnych opcji jest właśnie indywidualne praktykowanie jogi z instruktorem.

Zalet takiego rozwiązania jest jednak więcej. Indywidualna praktyka jogi to świetna opcja dla osób, które wymagają całkowitej uwagi instruktora, np. z różnorodnymi kontuzjami czy dolegliwościami bólowymi. Chociaż ta forma aktywności jest obarczona wysokim ryzykiem kontuzji, to jednak w przypadku niektórych kłopotów zdrowotnych trzeba zachować szczególną ostrożność. Na indywidualnych lekcjach instruktor może bardzo precyzyjnie dostosować zestaw ćwiczeń do konkretnej osoby i przez cały czas kontrolować poprawność ich wykonywania. Jeśli więc poszukujesz praktyki idealnie dopasowanej do konkretnego problemu w ciele, rozważ możliwość indywidualnych zajęć.

Możliwość skorzystania z indywidualnych lekcji jogi to idealne rozwiązanie również dla osób zapracowanych i z ograniczoną ilością czasu, które nie są w stanie dostosować się do wyznaczonych godzin zajęć grupowych. Ta forma ćwiczeń może być też optymalna, jeśli z różnych powodów nie czujesz się pewnie podczas praktykowania grupowego.

Jeśli chcesz praktykować jogę podczas indywidualnych zajęć, serdecznie zapraszam do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *