Neuromedytacja w Gdańsku


neuromedytacja

Istnieją setki różnych form medytacji, a pośród nich znajduje się również neuromedytacja. Medytacje mogą się od siebie różnić sposobem kierowania uwagi osoby medytującej, intencją praktykującego czy tradycją, z której pochodzą. W zależności od tego, w jaki sposób pokierujemy swoją uwagą i intencją, różne obszary w mózgu oraz różne fale mózgowe pobudzimy. Od aktywności obszarów w mózgu oraz przebiegających przez nie impulsów elektrycznych w postaci fal mózgowych zależną nasze myśli, emocje, zachowania, nasze funkcjonowanie. Tak więc wpływając na swój mózg np. poprzez medytację- możemy znacząco wpłynąć na naszą percepcję rzeczywistości, na zmianę naszych nawyków myślowych i emocjonalnych, na postrzeganie siebie i relacji, jakie tworzymy. Ponieważ każdy z nas jest indywidualną i niepowtarzalną jednostką o różnych potrzebach fizycznych, psychicznych, emocjonalnych warto zastanowić się, który rodzaj medytacji wprowadzi w twoje życie największe zmiany oraz na czym Ci zależy- chcesz wyleczyć się z lęków? Chcesz nauczyć się odprężać? Potrzebujesz wzmocnić swoją koncentrację? Zrozumieć swoje emocje? A może umieć się trochę od nich zdystansować? Chcesz nauczyć się patrzeć na problemy z różnych perspektyw? Wychodzić poza ładunek emocjonalny?  

IMG 6717 e1629232199674 768x945
MG 6746 e1629232335822 768x678

style medytacji

 Jako certyfikowana trenerka neuromedytacji podpowiem Ci, która forma medytacja jest dla Ciebie najlepsza i jakich korzyści, w jakim czasie możesz spodziewać się wraz z praktyką. Poprowadzę Cię przez Świat odkrywania siebie i uczenia się świadomego kierowania swoim życiem. Neuromedytacja jest nowoczesnym podejściem do medytacji, opartym na wynikach wielu badań osób medytujących. Jest techniką, która opiera się na informacjach o sposobie działania Twojego mózgu. Zależnie od jego indywidualnego funkcjonowania – będę w stanie dobrać odpowiednie ćwiczenia i style medytacji specjalnie dla Ciebie. Podczas konsultacji ze mną dowiesz się jak działa twójm mózg i w jaki sposób powinieneś praktykować, by wpłynąć na jego nauroplastyczność (zmianę), na którą serdecznie Cię zapraszam.

 

Neuromedytacja a medytacja

Neuromedytacja porządkuje wiedzę na temat medytacji. Porządkuje znane od tysiącleci praktyki w grupy praktyk wpływających na konkretne obszary w mózgu, zmieniających konkretne zachowania. Rozróżnia techniki medytacji wpływające na stan odprężenia od technik wpływających na utrzymywanie strumienia koncentracji. Dzięki odpowiedniej obserwacji będę w stanie zaproponować Ci praktyki, które przyniosą szybie i skuteczne rezultaty, a Twoje samopoczucie będzie z każdym dniem się poprawiało. Neuromedytacja sprawia, że praktyka medytacji staje się prostsza i dużo bardziej dopasowana do Twoich indywidualnych wymagań. Jednocześnie gwarantuje, że styl, który wybierzesz będzie dla Ciebie najlepszym z możliwych. Warto obserwować siebie, aby wiedzieć czego pragniesz i co może być dla Ciebie prawdziwym ukojeniem, które doprowadzi Cię do spokoju i jedności z samym sobą.