(neuro) medytacja w Gdańsku


neuromedytacja- trening umysłu

Neuro-medytacja to zastosowanie w medytacji wiedzy o mózgu i jego funkcjonowaniu. Jest wykorzystaniem znanych technik medytacyjnych tak, by w najbardziej optymalny i najkorzystniejszy dla nas sposób wpłynąć na poprawę funkcjonowania naszego umysłu. 

Neuromedytacja, porządkując wiedzę o medytacji i łącząc ją z wiedzą na temat struktury i funkcjonowania umysłu, pomaga kierować praktyką tak, by uniknąć wielu błędów często popełnianych na początku własnej praktyki. 

Systematyzuje praktyki w cztery grupy ze względu na to, w jaki sposób kierowana jest nasza uwaga, jaka jest nasza intencja i jakie regiony w mózgu oraz fale mózgowe aktywizujemy.  

 

czy wszyscy mamy takie same mózgi?

Mózg każdego z nas jest inny. Każdy z nas funkcjonuje inaczej. Mamy róże cechy fizyczne i psychiczne, różne talenty i ograniczenia.

Umysły niektórych z nas działają szybko (towarzyszy temu duża amplituda fal mózgowych), innych powoli (przeważają tu wolniejsze fale mózgowe). 

Jedne i drugie mogą funkcjonować zupełnie normalnie, ale w pewnych warunkach, osoby z „szybkimi” mózgami mogą mieć problem ze zrelaksowaniem się i permanentną analizą. Mózgi „wolne” mogą mieć problem z mobilizacją lub koncentracją.

Osoby “szybkimi” mózgami będą miały tendencję do myślenia, analizowania i oceniania w czasie medytacji. Osoby z “wolnymi” mózgami” będą często odpływać w  marzenia i wizualizacje.

 


neuromedytacja- Rozwijaj swój mózg

Jeżeli chcemy rozwijać swoje mózgi powinnismy praktykować style medytacji, które będą dla nas (niestety na początku) trudne.  Szybkie mózgi powinny skupić się na praktykach ćwiczących odczuwanie i rozszerzanie uwagi, mózgi wolne przede wszystkim wąską koncentrację. Medytacja w tym przypadku będzie sporym wyzwaniem, ale znacząco wpłynie na neuroplastyczność mózgu. Pamiętajmy jednak, że medytacja jest umiejętnością, jak każda inna umiejętność np. nauka nowego języka.  Na początku jest dla nas bardzo wymagająca, z czasem coraz więcej słów zapamiętujemy, później tworzymy zdania i wchodzimy w pierwsze dialogi, by następnie czerpać coraz większą przyjemność z coraz płynniejszego mówienia i rozumienia.  Z czasem coraz chętniej wracamy do komunikowania się w nowym języku, bo wychodzi nam to coraz lepiej. Wielu z nas niechętnie wychodzi ze swojej „strefy komfortu”. Jednak umiejętność podjęcia trudnych wyzwań, może być w przypadku nauki medytacji bardzo przydatna. Neuromedytacja i pomiary biofeedbacku pomagają zrozumieć, czemu dana medytacja jest dla nas trudna i jak osiągnąć stan umysłu, który pomoże nam w uzyskaniu wewnętrznej harmonii i równowagi.

Neuromedytacja a medytacja

Neuromedytacja porządkuje wiedzę na temat medytacji. Porządkuje znane od tysiącleci praktyki w grupy praktyk wpływających na konkretne obszary w mózgu, zmieniających konkretne zachowania. Rozróżnia techniki medytacji wpływające na stan odprężenia od technik wpływających na utrzymywanie strumienia koncentracji. Dzięki odpowiedniej obserwacji będę w stanie zaproponować Ci praktyki, które przyniosą szybie i skuteczne rezultaty, a Twoje samopoczucie będzie z każdym dniem się poprawiało. Neuromedytacja sprawia, że praktyka medytacji staje się prostsza i dużo bardziej dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jednocześnie gwarantuje, że styl, który wybierzesz będzie dla Ciebie najlepszym z możliwych. 

Kursy medytacji

Zastanawiasz się, która forma medytacja jest dla Ciebie najlepsza i jakich korzyści, w jakim czasie możesz spodziewać się wraz z praktyką?

Jak zacząć i jak utrzymać motywację do praktyki? Czy medytacja może pomóc w problemach z koncentracją, ADD, ADHD? Jak możesz medytować, jeśli miewasz ataki lęku lub paniki, chorujesz na depresję? 
 
A może chcesz podnieść swoje wyniki w  nauce lub wyniki sportowe?
 
Lub po prostu czuć więcej spokoju i wdzięczności na codzień? Lepiej zrozumieć swoje emocje i zdystansować się od swoich myśli? 
 

Pojedyncza sesja

terapeutyczna lub treningowa
200 zł 75 min
  • Przedstawienie metody
  • Analiza zdolności umysłowych
  • Praktyka

Pakiet 5 sesji

terapeutyczna lub treningowa
195 zł 75 min
  • Przedstawienie metody
  • Analiza zdolności umysłowych
  • Progresywna praktyka

Pakiet 10 sesji

terapeutyczna lub treningowa
190 zł 75 min
  • Przedstawienie metody
  • Analiza zdolności umysłowych
  • Progresywna praktyka

Zapisz się

I odbuduj swój spokój. Pozwól sobie na lekkość w życiu.