Kim jestem?

Dzień dobry!

Mam na imię Magda. Od dziecka czułam, że Ruch jest dla mnie czymś więcej niż zwykłą aktywnością fizyczną. Odnajdywałam w nim uwolnienie. Piętnaście lat swojego życia dedykowałam tańcu.

Obecnie jestem trenerką jogi metodą Iyengara, certyfikowaną trenerką mindfulness, dyplomowaną instruktorką pilatesu z sześcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć rekreacji ruchowej. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, studentka psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS. 

Dziś wiem, że to nie przypadek, że to właśnie ta forma Ruchu dawała mi największe spełnienie. Kiedy zaczynałam tańczyć cały świat zewnętrzny przestawał istnieć. Dziś wiem, że ten stan nazywa się po prostu ‘Tu i teraz’. Oddawałam się temu, co głęboko we mnie grało. W tańcu wszystko ze mnie wypływało. 

Taniec

Taniec był moim czasem kreacji. Odnajdywałam w nim Przestrzeń do realizacji siebie. Przestrzeń do bycia sobą. Przestrzeń do bycia autentyczną.

Dziś wszystko, czego szukałam w tańcu mogę sprowadzić do jednego słowa- WOLNOŚĆ.

Potrzebowałam lat, żeby zrozumieć że wolność, którą czuję w tańcu mogę odczuwać na co dzień. potrzebowałam zrozumieć, że wolność to stan umysłu.

 

Joga i pilates

Obecnie pracuję jako nauczyciel jogi i pilatesu. Studiuję psychologię i zagłębiam tajniki metody Lowena. Wiem jak ogromny wpływ Świadomy Ruch wywarł na moje życie i chcę się tym dzielić.

Nasze ciała, dusze i umysły są ze sobą połączone. Obecnie na temat wpływu ruchu na umysł, oraz myśli na ciało prowadzonych jest wiele badań. Wszystkie potwierdzają ścisłe połączenie między ciałem a umysłem. Pracując z ciałem mamy możliwość wglądu w naszą psychikę. Wszystkie nasze doświadczenia życiowe zapisane są w naszym ciele. Pracując z ciałem- pracujemy z emocjami. 

Pracując z pamięcią ciała- pracujemy z traumami. Podczas przeżywania emocji uświadamiając sobie miejsce w ciele, które na daną emocję reaguje jesteśmy wstanie ją zrozumieć i pozwolić się jej rozpłynąć. Tym samym pozwalając ciału i duszy na zdrowienie.