Rzym… Zostaję…

Ósmy kwietnia 2018 roku. Wylądowałam w Rzymie. Po przeżyciu skrajnych emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, w poprzedniej pracy we Włoszech, znów tu jestem. Dwa dni wcześniej spakowałam plecak i wyruszyłam w podróż. Nie wiedziałam, czy pokocham Rzym, czy go znienawidzę. Nie wiedziałam, czy zespolę się z energią tego miasta, czy znajdę bratnie dusze, czy ktoś mi pomoże, czy znowu spotkam ludzi, którzy będą mi podkładać kłody pod nogi. Wiedziałam, że chcę spróbować. Chcę spróbować życia tutaj. Życia w mieście o najpiękniejszej historii, z niezwykle bogatą architekturą.

Plan był prosty, może trochę odważny. Dwa tygodnie intensywnej nauki języka w szkole Education First, poszukiwania mieszkania i pracy.

Wybór szkoły okazał się strzałem w dziesiątkę. Uwielbiam się uczyć, ale tak naprawdę w niewielu szkołach i rzadko czułam się dobrze. Zawsze przyswajałam widzę w trochę inny sposób niż moi rówieśnicy. W EF odnalazłam się jednak bardzo szybko. Wiedziałam, dlaczego się tam znalazłam. Chciałam ten czas wykorzystać najlepiej, jak potrafię. Nauczyciele bardzo mi to ułatwili.

EF w Rzymie tworzą ludzie z pasją, zadowoleni z życia i zawsze chętni do pomocy. W takiej atmosferze nauka jest przyjemnością. W takiej atmosferze chce się trwać. Do tych ludzi chce się wracać.

Super, że szkoła wyposażona jest bardzo nowocześnie, a grupy studentów w klasach nieliczne. Ale to nie miałoby najmniejszego znaczenia, gdyby nie ludzie dbający o energię tego miejsca.

Cieszę się, że miałam okazję Was poznać Amici i obiecuję, że za jakiś czas będę pisać swojego bloga również w języku włoskim.

Organizacja mojego życia w stolicy Włoch trwa. Zostaję tu. Jest mi dobrze. Swoje ambicje mogę realizować wszędzie. Tutaj po prostu potrzebują więcej czasu na zapoznanie się z środowiskiem, kulturą, prawem, mentalnością, językiem. Wiem, że osiągnę wszystko, co zaplanowałam. Cierpliwości Magda.

I znów kocham Włochy. Nigdy nie przestałam. Ale nadszedł czas, żeby świadomie wybierać środowisko, w którym będę się obracać. Uwierzyć, że zasługuję na więcej. Zapracowałam na więcej. Do boju.

 

  EDUCATION

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *