Lekcje jogi dla początkujących w Gdańsku


Lekcje jogi dla początkujących

Podczas lekcji jogi dla początkujących, które dla Ciebie zorganizuję będziesz w stanie poczuć symetrię ciała, ale również równowagę między sferą fizyczną, emocjonalną i mentalną. Nauka jogi pomoże Ci zintegrować swoje ciało z umysłem.

 Joga sprawia, że uczysz się rozpoznawać co jest dla Twojego ciała i umysłu dobre, a co stało się przeszkodą na drodze do spełnienia i zdrowia nie tylko fizycznego, ale również psychicznego. 

Prowadzę lekcje jogi metodą Iyengara, która w dużej mierze skupia się na poprawności wykonywania asan. Ważna jest dokładna technika ustawienia ciała, ponieważ ciało, aby było zdrowe musi być zrównoważone. Kościec osiowy, kościec kończyn oraz mięśnie w całym ciele współtworzą naszą obustronną symetrię. Aby symetria była idealna każdy ze składników par kości, mięśni szkieletowych, stawów i więzadeł po obu stronach ciała musi być identyczny- prawy i lewy staw kolanowy, biodra, kości udowe i obojczyki; mięśnie prostowniki grzbietu prawy i lewy, mięśnie czworogłowe, mięsnie grupy tylnej ud, przywodziciele, mięśnie pośladków. 

 
E41E862B 4570 480A 950A B17611C8D992 e1629227623422 768x942
MG 6764 e1630257304283 768x407


symetria ciała

Większość z nas po urodzeniu była symetryczna. Z czasem nawyki natomiast osłabiły naszą równowagę. 

Noszenie torby na jednym ramieniu, zakupów w jednej ręce, pochylanie podbródka zawsze w tą samą stronę, noszenie telefonu do tego samego ucha, stanie na jednej nodze itp. Większość z naszych czynności codziennych wykonywana jest w sposób asymetryczny. 

Na szczęście niektóre braki w symetrii możemy skorygować uważną praktyką. Balastowanie połówek ciała jest ważnym elementem jogi. To bardzo ważny aspekt praktyk biorąc pod uwagę fakt, że symetria ciała ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. 

Rozwiązaniem wielu problemów bólowych może być opracowanie odpowiedniej praktyki asan. Wczesne wprowadzenie odpowiedniej praktyki może w zasadzie całkowicie zlikwidować dolegliwości (w tym przewlekłe bóle kręgosłupa).

 

 

INDYWIDUALNE
LEKCJE JOGI

Jeżeli jesteś osobą, która preferuje kameralne grono od grupy osób ćwiczących obok siebie, to chętnie zorganizuję dla Ciebie indywidualne lekcje jogi, które pozwolą Ci czuć się komfortowo i swobodnie. 

W jodze ważne jest, aby skupić się na sobie i zająć się swoim ciałem oraz umysłem, a nie rozpraszać czynnikami z zewnątrz.

 Indywidualne spotkania z pewnością pomogą Ci się bardziej rozluźnić i odprężyć, co przyniesie w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami jeszcze lepsze rezultaty. 

Prywatne lekcje jogi są dobrą opcją również dla osób z problemami zdrowotnymi, ponieważ pozwolą nam dopasować wszystkie ćwiczenia indywidualnie do Ciebie (twoich możliwości, ograniczeń, celów, zdrowotności), dzięki czemu Twoje ciało zostanie potraktowane tak, jak tego pragnie. A przecież na to zasługuje! 

Wspólnie damy Twojemu ciału ukojenie. Zapraszam!

 
BF9A1B97 1074 4A01 95BE 56C83B71F413 e1630253338980 768x708