Darmowe spotkania oddechowe Online
Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca godz. 20:30
Spotkania wstrzymane
Dlaczego warto pracować z oddechem?
Zastanawiałeś się kiedyś, ile godzin w ciągu doby przeznaczasz na sen i wypoczynek? Ile kilogramów jedzenia spożywasz i ile litrów wody dziennie pijesz? Ile ODDECHÓW w ciągu doby wykonujesz? Czy wykonujesz je prawidłowo? Czy wiesz, jak oddychać, by każdym oddechem wspierać swój organizm? Czy to nie oddech jest naszym największym paliwem?
Chroniczna hiperwentylacja - czy może Cię dotyczyć?
Zastanawiasz się co dwutlenek węgla ma wspólnego z zdrowym oddychaniem? Czy dwutlenek węgla nie kojarzy nam się z czymś, czego powinnismy się pozbyć?
Wcale nie. W rzeczywistości większość dwutlenku węgla potrzebujemy zachować (ok 85 procent). To CO2 jest odpowiedzialny za dystrybucję tlenu. Bez wystarczającej dawki dwutlenku węgla, tlen pozostaje w krwioobiegu i nie trafia do naszych tkanek, gdzie jest najbardziej potrzebny.
Nieużywany organ zanika - dlaczego powinniśmy oddychać przez nos?
Usta nie spełniają żadnej funkcji oddechowej! To nos nawilża i ogrzewa wdychane powietrze, pomaga regulować objętość minutową oraz odzyskiwać wilgoć i ciepło z wydychanego powietrza, wpływa na optymalizację ruchu przepony oraz poprawia ciśnienie tlenu przedostającego się z nosa do płuc.
Oddychając przez nos oddychamy wolniej w stosunku do oddechu przez usta, a to z kolei wpływa na…
Dwutlenek węgla i fizjologia zdrowego oddychania
Nasz oddech został całkowicie zmieniony przez stres, siedzący tryb życia, niezdrowe odżywianie, przegrzewane domy i malejącą sprawność fizyczną.
Nowoczesny styl życia przyczynia się do stopniowego zwiększania objętości wdychanego powietrza. I choć dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu może wydawać się dobrym pomysłem, to w rzeczywistości tylko spokojne oddychanie jest świadectwem dobrego zdrowia i sprawności fizycznej.
Zajęcia prowadzi MAGDA ROCŁAWSKA
Psycholożka, certyfikowana nauczycielka medytacji, terapeutka oddechu. Nauczycielka jogi. Szkoleniowiec z zakresu regulacji stresu.
Pracuję takimi technikami oddechu jak: reedukacja oddechowa, metoda Butelki, Tlenowa Przewaga (Oxygen Advantage), Pranajama.
Specjalizuję się w wspieraniu pacjentów lękowych, w regulacji stresu i przywracaniu kontaktu z ciałem poprzez oddech, ćwiczenia uważnościowe i pracę poprzez ciało.