Darmowe spotkania oddechowe Online
Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca godz. 20:30

Dlaczego warto pracować z oddechem?

Zastanawiałeś się kiedyś, ile godzin w ciągu doby przeznaczasz na sen i wypoczynek? Ile kilogramów jedzenia spożywasz i ile litrów wody dziennie pijesz? Ile ODDECHÓW w ciągu doby wykonujesz? Czy wykonujesz je prawidłowo? Czy wiesz, jak oddychać, by każdym oddechem wspierać swój organizm? Czy to nie oddech jest naszym największym paliwem?

Chroniczna hiperwentylacja - czy może Cię dotyczyć?​

Zastanawiasz się co dwutlenek węgla ma wspólnego z zdrowym oddychaniem? Czy dwutlenek węgla nie kojarzy nam się z czymś, czego powinnismy się pozbyć?

Wcale nie. W rzeczywistości większość dwutlenku węgla potrzebujemy zachować (ok 85 procent). To CO2 jest odpowiedzialny za dystrybucję tlenu. Bez wystarczającej dawki dwutlenku węgla, tlen pozostaje w krwioobiegu i nie trafia do naszych tkanek, gdzie jest najbardziej potrzebny. 

Nieużywany organ zanika - dlaczego powinniśmy oddychać przez nos?

Usta nie spełniają żadnej funkcji oddechowej! To nos nawilża i ogrzewa wdychane powietrze, pomaga regulować objętość minutową  oraz odzyskiwać wilgoć i ciepło z wydychanego powietrza, wpływa na optymalizację ruchu przepony oraz poprawia ciśnienie tlenu przedostającego się z nosa do płuc. 

Oddychając przez nos oddychamy wolniej w stosunku do oddechu przez usta, a to z kolei wpływa na…

Dwutlenek węgla i fizjologia zdrowego oddychania

Nasz oddech został całkowicie zmieniony przez stres, siedzący tryb życia, niezdrowe odżywianie, przegrzewane domy i malejącą sprawność fizyczną. 

Nowoczesny styl życia przyczynia się do stopniowego zwiększania objętości wdychanego powietrza. I choć dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu może wydawać się dobrym pomysłem, to w rzeczywistości tylko spokojne oddychanie jest świadectwem dobrego zdrowia i sprawności fizycznej

Zajęcia prowadzi MAGDA ROCŁAWSKA

Psycholożka, certyfikowana nauczycielka medytacji, terapeutka oddechu. Nauczycielka jogi. Szkoleniowiec z zakresu regulacji stresu. 

Pracuję takimi technikami oddechu jak: reedukacja oddechowa, metoda Butelki, Tlenowa Przewaga (Oxygen Advantage), Pranajama. 

Specjalizuję się w wspieraniu pacjentów lękowych, w regulacji stresu i przywracaniu kontaktu z ciałem poprzez oddech, ćwiczenia uważnościowe i pracę poprzez ciało. 

moje social media

Bądź na bieżąco