Jak zacząć przygodę z jogą?

Medytacja

Chcesz zacząć ćwiczyć jogę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Tak naprawdę nie potrzeba żadnych szczególnych przygotowań, gdyż najważniejsza jest motywacja. Praktykować może każdy — niezależnie od wieku, wagi czy kondycji fizycznej. Można to robić na zajęciach grupowych lub indywidualnych, a także w domu. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą, polecamy ćwiczenia z instruktorem, który dokładnie wyjaśni, jak prawidłowo wykonywać poszczególne asany.

Zapisz się na zajęcia jogi

Jeśli dopiero zaczynasz praktykowanie, zapisz się na lekcje jogi dla początkujących. To zdecydowanie najlepszy start. Podczas takiego kursu instruktor krok po kroku wprowadzi cię we wszystkie tajniki jogi. Poznasz i nauczysz się poprawnie wykonywać podstawowe asany. Dzięki temu wykształcisz u siebie prawidłową postawę podczas wykonywania poszczególnych pozycje i poprawisz oddech. Nauczysz się również zrelaksować ciało i uspokajać umysł, co również jest niezwykle ważne podczas praktykowania jogi.

Asany, czyli pozycje jogi, posiadają różne stopnie trudności. Warto praktykować ją etapowo, stopniowo podnosząc swoje umiejętności. W ten sposób sukcesywnie będzie wzrastać świadomość ciała. Dodatkowo podczas zajęć dla początkujących masz pełne wsparcie instruktora, który kontroluje sposób wykonywania poszczególnych asan, wskazuje ewentualne nieprawidłowości i wyjaśnia, jak ćwiczyć prawidłowo.

Regularne praktykowanie jogi

Od samego początku warto regularnie praktykować jogę. Nie zrażaj się, jeśli początkowo niektóre asany będą dla ciebie trudne. Jeśli pojawią się problemy z osiągnięciem jakiejś pozycji, instruktor jogi pomoże ci lub wskaże alternatywny sposób wykonania danego ćwiczenia. Systematyczność jest w tym przypadku bardzo ważna, ponieważ tylko wtedy zauważysz u siebie pozytywne rezultaty w postaci lepszej kondycji fizycznej czy umiejętności poprawnego oddychania. Prawidłowo i regularnie praktykowana joga wpływa pozytywnie również na zwiększenie ruchomości w stawach, pobudzenie krążenia krwi, zmniejszenia nadciśnienia tętniczego, odciążenie kręgosłupa, wzmocnienie mięśni, a nawet poprawę trawienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *